Trávení - Unilakt
28.10.2016

Trávení

Potřebovali byste trochu popohnat fungování vašeho trávení?
Zde je několik stravovacích tipů, které by neměly ve vašem jídelníčku chybět!
Dejte jim šanci!

Hlídejte si denní přísun vlákniny

Vláknina bývá nejčastěji spojována se správně fungujícím zažíváním. Jestliže máte problémy s trávením, může to být zapříčiněno právě nevhodnou skladbou jídelníčku s nedostatečným příjmem vlákniny. Její denní doporučená dávka pro zdravého člověka je 30 gramů. Výzkumy jasně prokazují, že denní příjem na osobu v České republice je 12-15 g.

Proč právě vláknina?

S nutkavým pocitem nasycení nám může pomoci také vláknina. Rozpustná vláknina reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. Nerozpustná vláknina se příznivě projevuje v tlustém střevě, kde naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouští trávicí trakt a našemu tělu odlehčí. Vlastnosti vlákniny mohou pomoci při sestavování správné redukční diety, která umožní shodit přebytečná kila postupně a natrvalo.

Chlorella proti bolesti břicha, pálení žáhy, průjmu nebo nadýmání je skvělá volba!

Všechny tyto trávicí problémy mohou mít společného činitele, kterým bývá nechvalně proslulý stres. Každý člověk má své vlastní nastavení, a tak se stresovými situacemi vypořádáváme různě. Zatímco někdo trpí při stresu zácpou, druhý řeší komplikace s nadýmáním či průjmem. Některé potraviny mají schopnost snižovat míru stresu. Hitem poslední doby je chlorella. Řasa chlorelly napomáhá udržovat růst prospěšné střevní mikroflóry a udržovat normální střevní funkci. To mnozí ocení především v případě pocitu nadýmání a plynatosti. Její další výhodou je schopnost udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi.

Co ještě dodat do jídelníčku? Zkuste skořici

Toto jedinečné koření má totiž řadu pozitivních účinků pro trávení a hubnutí. Nutriční vlastnosti skořice například napomáhají tělu zbavit se nadbytečných kalorií. Mnozí výživoví poradci se shodují, že skořice při pravidelném a dlouhodobém užívání podporuje také odbourávání tuků a usnadňuje trávení.


¨