Dieta - Unilakt
28.10.2016

Dieta

Snížení hmotnosti může být často velká dřina.
Ač si to nikdo z nás nechce připustit, největší chyby při dietě děláme právě my.
Pojďme jim společně předejít!

Nevymlouvejte se!

Už jste se pevně rozhodli se svou přebytečnou váhou něco udělat, tak se tohoto odhodlání držte jako klíště. V první řadě zapomeňte na nejrůznější výmluvy typu:

  • Cvičit začnu až zítra.
  • Menší porci si dám pouze k večeři.
  • Jednou za čas mi čokoláda neublíží.
  • Vážit porce nemusím, poznám přesné množství od oka.

Že jsou vám tyto myšlenky blízké? Tak na ně honem rychle zapomeňte. Každé překonání tohoto boje je váš malý krůček k vítězství.

Nesrovnávejte se, jste originál

Tendenci porovnávat svou vlastní hubnoucí snahu s okolím mají především ženy. Skoro vždy totiž začínají dietní režim držet s kamarádkou, sousedkou, kolegyní… Poté mají potřebu se mezi sebou chlubit a předhánět se, která shodila více kilo či snědla menší porci… Toto je naprostá hloupost, která vás pouze stresuje. Každé tělo je individuální, a proto má jiné potřeby a výsledky.

Pohoda, klid a odpočinek

Relaxace a čas pouze pro sebe jsou trefou do černého. Naprostou nezbytností je kvalitní spánek, který ovlivňuje nejen fyzické tělo, ale také psychiku. Právě ta je v době hubnutí zkoušená nejvíce. Když se budete cítit dobře, budete také skvěle vypadat. To vás bude motivovat k dalším aktivitám a následným kilogramům dole.

Piškotek za splněný cíl

Jedno ze základních pravidel je odnaučit se odměňovat za úspěch jídlem. Je jedno, zda se jedná o sladkosti či tučné slané pokrmy, toto je prostě obrovský krok zpátky. Raději si dopřejte masáž, saunu, bazén či si zajděte na dobrý film. Předejdete tak stále se opakujícím váhovým výkyvům.

Pohyb je základ

Je vlastně jedno, jakou aktivitu do svého běžného dne zahrnete. Nemusíte hned začít trénovat maratón. Úplně budou stačit krátké procházky nebo jóga. Nejdůležitější je, aby vás zvolená aktivita bavila. Pak se k ní budete velmi rádi vracet i v následujících dnech.


¨